Qlk2wqtt8iler2w3hh7v

Art&Design: P jak Portfolio

Jak przygotować portfolio w aplikacji na szkoły artystyczne

Studia artystyczne nie są dla wszystkich. Przeznaczone są dla osób kreatywnych i utalentowanych, które rozwijanie swoich pasji traktują poważnie i wiążą z tym swoją przyszłość. Masz odwagę? Chcesz zrealizować swoje marzenia? Jesteś samodzielnym w prace? Bez ciężkiej pracy nie da się osiągnąć sukcesu na polu artystycznym.

W tym kursie chcemy przekazać przyszłym designerom oraz architektom najważniejsze elementy w przygotowaniu portfolio.

W Pierwszej Lekcji zacznijmy od tego - Co to jest portfolio? Dobrze jest pamiętać o tym - Dlaczego tworzymy portfolio?, co pokażemy w drugiej lekcji. Oraz ważny element jest sama Prezentacja w trzeciej lekcji (układ, okładka, spis treści, przedstawienie inspiracji, proces twórczy oraz praca finalna). Poznacie karty pracy w których dostaniecie rekomendacji o tym: Jak zorganizować prace? W podsumowaniu przedstawimy: Co się liczy? Czego unikać? Jak publikować?


Twój instruktor


​Aleksander Rokosz
​Aleksander Rokosz

Po ukończeniu polsko-francuskiego gimnazjum im. Jana Sobieskiego w Krakowie, jako laureat Konkursu Burgundzkiego, wyjechał na trzyletnie stypendium w Lycee Internationale Charles de Gaulle w Dijon. Po zdaniu francuskiej matury z wyróżnieniem kontynuował naukę na wydziale Architektury na Ecole Nationale Supérieure d’Architecture Val-de -Seine. Wolontariusz Instytutu Polskiego w Paryżu oraz pomocnik-tłumacz podczas cyklu konferencji UNESCO „Patrimoine et accesibilité”. Aktualnie stażysta-projektant w FSOARK w Vancouver.


Program nauczania


  Oceń nasz kurs
Dostępne w dni
dni po zapisaniu się

Często zadawane pytania


Jakie uczelnie oferuja najlepsze kierunki architektoniczne?
Najlepsze kierunki architektoniczne znajdziesz w: Bartlett School of Architecture (UCL); Glasgow School of Art; Bath University; Manchester University; Newcastle University; TU Delft; UAL; KTH; AA Architectural Association.
Jak wygląda aplikacja na kierunki artystyczne?
Aplikacja na kierunki Art & Design odbywa się dokładnie tak samo, jak na resztę kierunków, ale uczelnie zazwyczaj wymagają portfolio i/lub wzięcia udziału w rozmowie kwalifikacyjnej.
Które uczelnie zapraszają na interview?
Interview, czyli rozmowa kwalifikacyjna, jest zawsze częścią aplikacji na University of Oxford i University of Cambridge, jak również na kierunki medyczne, fizjoterapię i dietetykę (kierunki sponsorowane przez NHS – brytyjski fundusz zdrowia), oraz artystyczne, tj. graphic design, fashion design, product design, itd. Na interview może również zaprosić Cię Imperial College London, ale będzie to zależało od kierunku, na jaki aplikujesz.
Czy warto wspominać o własnym Blogu?
Jeśli prowadzisz bloga związanego z tym czym się zajmujesz, warto o tym wspomnieć. W oczach odwiedzającego zaistniejesz jako ekspert w tej dziedzinie.
Na jakie kierunki uniwersytety w Wielkiej Brytanii wymagają portfolio?
Głównie na kierunki artystyczne, takie jak: aktorstwo, animacja, architektura, projektowanie, fashion, produkcja muzyczna, dziennikarstwo, sztuka, teatr, fotografia, pisarstwo.
Jak i kiedy wysłać portfolio?
Po wysłaniu podania uczelnia da Ci określony czas. Również Elab pomaga naszym aplikantom przestrzegać deadline.

Dziękujemy, że skorzystałeś z naszego kursu i mamy nadzieje że dostaniesz się na wymarzoną uczelnie!

Rozpocznij teraz!